Gratulujeme

autor: | 27. února 2015 | Akce školy, Aktuality

Velká sláva !!

1. února 2015 se Daniel Krejčík, žák V. třídy naší školy , zúčastnil okresního kola v recitaci v Novém Boru a ve své kategorii zvítězil. Obsadil 1. místo a postoupil do krajského kola, které se uskuteční v měsíci dubnu v Liberci.

Gratulujeme   !!!

J. Staňková

dan

Okresní kolo recitační soutěže

Okresní kolo recitační soutěže se konalo 24. února 2015 v Novém Boru. Zúčastnilo se ho 109 dětí. Byli jsme rozdělení do kategorií podle věku. Já jsem byl ve třetí kategorii společně se šesťáky z českolipských škol.

Po celou dobu jsem si moc nevěřil, pochyboval jsem o tom, že bych se mohl umístit, ale malinká kapka naděje ve mně zůstávala. Čekání na to, až na mě přijde řada, bylo dlouhé. Čím víc se ale blížilo moje vystoupení, tím jsem byl nervóznější. A najednou vyslovili moje jméno a já se celý rozklepal. Při recitování se mi nohy tak hrozně klepaly, že jsem myslel, že se propadnu nebo provrtám do podlahy. Na hlase to ale prý znát nebylo.

Po recitaci jsem se vrátil na židli a tréma ze mě trochu opadla. Byl jsem moc a moc zvědavý, jestli budu na stupních vítězů, moc jsem si to přál. Po odrecitování všech dětí z naší kategorie, odešla porota na poradu. Po deseti minutách se porota vrátila a nastaly další nervy.

Začalo vyhlašování vítězů. „Třetí místo,“ hlásila porota. Říkal jsem si: „Kéž bych to byl já.“ Ale nic. „Druhé místo získává,“ opět říká porota. Teď už jsem moc nedoufal. A opravdu nic. „První místo,“ říká porota. A já si v duchu říkal: „Tak zas nic, zas to nedopadlo.“ Po chvilce napětí slyším svoje jméno. Byl to pro mě šok, ale velice milý. Nevěřil jsem tomu, ale vyletěl jsem jako blesk. Zvítězil jsem. Dostal jsem diplom a poukázku do knihkupectví na 300 Kč. Koupil jsem si knihu o rybách. Přiznám se, že ještě druhý den jsem prožíval velkou radost a nemohl jsem uvěřit, že se mi to stalo.

Dan Krejčík, 5. třída