Green Life

autor: | 3. prosince 2014 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Prales dětem

S naší třídou jsme měli možnost zúčastnit se programu Prales dětem. Přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Byla především o tom, jak se lidé chovají k přírodě a zvířatům. A jaké následky to má! Lidé zabíjí zvířata pro kůži, kly, které pak prodávají na černém trhu. Dále zpracovávají z palem olej. Kvůli palmám kácí deštné pralesy.

Díky jejich chování hrozí vyhynutí některých druhů zvířat a také rostlinné říše. Svou bezohledností a lhostejností ničí nejen pralesy, zvířata, ale celé naše prostředí. Vážím si lidí, kteří bojují za lepší svět pro zvířata. Také já ráda pomůžu.

Natálie Hrušková, 5.třída

V pátek jsme byli na pořadu Prales dětem. Říkali nám o tom, že palmový olej ničí životní prostředí. Kvůli jeho výrobě totiž mizí deštné pralesy. Ukazovali nám film, který natočili žáci z 8. a 9.třídy v jiné škole. Pak nám promítali film o ostrovech, plážích atd. Také o tom, že když odhazujeme odpadky a nerecyklujeme je, vyplaví je moře a můžou ohrozit mořské živočichy. Ukázali nám mrtvou karetu, která snědla igelitový sáček a umřela. Proto by se měl každý z nás zamyslet nad svým chováním.

Martina Mordačiková, 5.třída

Green Life je mezinárodní organizace, která nepřijímá peníze od států a politických stran ani firem a nadací, které jsou s nimi spojeny. Jejich nezávislost jim umožňuje vystupovat proti neekologickému jednání. Spousta firem kvůli penězům ničí deštné pralesy a v nich sází palmy a z nich vyrábí palmový olej. To ničí i prostředí živočichů, kteří nemají kde žít.

Filip Jančák, 5.třída

DSCN4673 DSCN4676 DSCN4680 DSCN4681 DSCN4682

Prvňáčci na přednášce

28.11.2014 se prvňáčci zúčastnili přednášky GREEN LIFE (Zelený život). Jde o český projekt v Indonésii, který se zabývá ochranou deštného pralesa a určitých druhů ohrožených zvířat. Na Sumatře je vybudována rezervace – národní park Zelený život. Je domovem pro slony, medvědy malajské, tygry, arguse pralesní apod. Dozvěděli jsme se, že jsme svým vstupným přispěli na budování tygřího domu – školy pro domorodé děti. Zde se budou učit o ochraně přírody a anglickému jazyku.

Tato přednáška byla zaměřena na téma mořské pobřeží. Viděli jsme záběry mořského pobřeží, korálové útesy, ostrovy , živočichy žijící v tomto prostředí – kraby, žraloky,raky poustevníky, kalony, volavky , lezoucí ryby. I rostliny byly moc zajímavé – hlavně mangrovové stromy, které chrání pobřeží, poskytují úkryt živočichům i rybám.

Na závěr přednášky byla vyhlášena soutěž. Na velmi pěkném 2. místě se umístil Honzík Janďourek a dokázal nám, že si odnesl mnoho nových poznatků.