GreenLife Mokřady

autor: | 24. října 2016 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Green Life

V pátek 21.10. se uskutečnila další ze série přednášek dlouhodobého projektu Green Life. Již minulou přednášku jsme viděli nádherné záběry z fotopastí umístěných v rezervaci na Sumatře, které zaznamenaly rodinku ohroženého druhu – tygrů sumaterských. Díky nim jsme i tentokrát sledovali, jak tygřata povyrostla a jak se jim daří. I naše škola se zapojila do projektu Oko tygra a v září mohla být zakoupena další fotopast,, která zde bude instalována. Tento pětiletý projekt bude zakončen zpracováním filmů jednotlivých škol a vyvrcholí školním filmovým festivalem všech zúčastněných škol.

Novým tématem tohoto setkání byl další z ekosystémů – tropické mokřady. Ty jsou důležitou a významnou zásobárnou vody. Přestože je zde obtížné žít, má zde svůj domov mnoho druhů rostlin i živočichů: např. krokodýli, varani, hadi, kteří se velmi často stávají kořistí pytláků. Ti je loví pro kůži, ze které se vyrábí různé módní a luxusní výrobky. Uvědomujeme si, jak je důležité odmítání těchto výrobků.

V závěru pořadu si někteří z nás prověřili své postřehy a poznatky v krátké soutěži.

Tak zase za půl roku!!! Už se těšíme!

Prvňáci, druháci a třeťáci

dscn7515 dscn7518 dscn7520 dscn7522 dscn7524