autor: | 4. listopadu 2014 | Akce školy, Aktuality

Halloween 5Halloweenské vyučování

V pátek 31.10. jsme ve škole oslavovali Halloween – svátek duchů a příšer. Je to svátek, který pochází z britských ostrovů, postupně se dostal i do Ameriky, a v několika posledních letech se dostává i k nám. V Británii a Americe chodí děti o Halloweenu koledovat. V pátečních hodinách angličtiny jsme si s dětmi připomněli tyto tradice, ti, kdo neměli angličtinu v pátek, se s Halloweenem seznámili již dříve. Ve třetí třídě jsme v pátek celý den vyučovali s halloweenskou tématikou, dětem jsme vyzdobili učebnu a v českém jazyku, matematice i angličtině děti četly, počítaly a učily se slovíčka patřící k Halloweenu. V hodině pracovních činností si potom vyrobily halloweenské lampičky. Celý den se dětem velmi líbil a společně jsme si ho s nimi já, sl. uč. Pytlounová i p. uč. Wagenknechtová užily.

Děti z ostatních tříd jsem požádala, aby také přišly v pátek do školy v maskách. Řekla jsem jim, že kdo nebude poznán, dostane ode mě odměnu. Masky byly opravdu vydařené viděli jsme mnoho čarodějnic, dokonce jednoho čerta, duchy, kostlivce, upíra, princeznu. S kolegyněmi jsme také zvolily čarodějnické převleky. Děti se takto měly možnost seznámit s tradicemi a zvyky jiných zemí.

CIMG3150 CIMG3151 CIMG3282 CIMG3299