Hoďka češtiny

Hodina u zvířátek   V. třída      12.6.2013

Český jazyk – sloh

Popis zvířete

Žáci V. třídy si vybrali v chovatelské učebně zvířátko, které chtěli popsat. Předem jsme se domluvili, že si mohou donést z domova encyklopedie, ve kterých budou vyhledávat informace. Měli připravený pracovní list, do kterého zapisovali: název zvířete, vlastní popis na základě pozorování a vyhledávání v encyklopediích.

Nakonec zvířátko nakreslili.

Výuka v chovatelské třídě se nám líbila, děti práce bavila a rádi si zvolené zvířátko pochovali.

Kadlečková L.

Hodinu českého jazyka – procvičování podstatných jmen, přídavných jmen a sloves – přišli v úterý třeťáci prožít do chovatelské třídy v Ekoškole Dubá. Obsahem spojení bylo zvířátkové téma a vše, co se ve třídě najde.

např. Velké terárko stojí.

Některá spojení byla úžasná a nápaditá a děti využily své fantazie.

Líný gekončík spí. Býložravý Silák/křeček/ píská. Barevný Oskar/had/ kouká. Velká oblovka odpočívá. Přemýšlivý Dan píše. Veselá učitelka sedí. apod.

Hodina byla veselá, akční, v pohybu a zajímavá, přesto jsme se učili.

Až se z nás kouří!

Filip se snažil.