Houby, houby, houbičky…

autor: | 7. ledna 2015 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Přednáška o houbách

V úterý 6. ledna se  1.,2. a 3. třída zúčastnila přednášky o houbách. Konala se v interaktivní učebně. Žáci se seznámili s různými druhy hub, poznali  některé houby, které rostou i v zimě – jako např. penízovka, která je jedlá a navíc i léčivá. Zajímavostí bylo doporučení úpravy této houby – obalit ji v čokoládě. I hlíva ústřičná, která se po usušení rozemele a užívá se 2x denně ¼ lžičky, působí proti bradavicím a velmi prospívá imunitě. Děti poznaly mnoho dalších druhů hub jedlých (kačenka, choroš, májovka, různé druhy hřibů, hlíva kozák, žampion, bedla apod.), ale i jedovatých (ucháč, muchomůrka červená, satan..), či smrtelně jedovatých (vláknice začervenalá, závojka olovová, pavučinec plyšový ..). Uvědomily si, že při sbírání hub je třeba velké opatrnosti a sbírat pouze ty druhy hub, které bezpečně poznají.

Na závěr byli žáci poučeni o nebezpečí klíšťat a dozvěděli  se, jak nejlépe klíště odstranit.

Kadlečková L.

DSCN4833 DSCN4836 DSCN4838 DSCN4841