Hurá z lavic

autor: | 20. března 2014 | Akce školy, Ekoškola

Hurá z lavic do knihovny

Ve středu 19.3. se vydali prvňáci z Ekoškoly Dubá za knížkami do městské knihovny. Očekávala je usměvavá Lucka Heringová, která je nejprve seznámila s půjčováním knížek, s průkazkou čtenáře a pravidly zapůjčení knížek. Pak si děti mohly prohlédnout knížky z dětského oddělení. Prohlížení bylo důkladné a se zájmem. Někteří byli v knihovně poprvé, někteří chodí s rodiči.

Následovalo čtení z knížky Človíček a človíčka. Uši musely být nastražené, protože po dočtení došlo na hledání lístečků s otázkami k textu. Otázku děti přečetly a odpověděly. Kdo nevěděl, dal šanci na odpověď kamarádům.

Příjemně strávená hodinka přinesla zábavu i poučení. Děkujeme Lucko, bylo to prima.

Příští týden se do knihovny vypraví prvňáci opět, tentokrát budou soutěžit s rodiči, a to  v rámci  třídních aktivit.

P1010001 P1010002 P1010003 P1010004 P1010006