Je tu jaro!

autor: | 1. března 2015 | Akce školy, Aktuality

Šestá aktivita programu Rodina v pohybu proběhla v neděli 1.3. 2015. Kubík, Honzík, Péťa a čtyři i dospěláci jsme se vypravili na procházku s úkoly kolem Dubé. Zpočátku déšť zkoušel naší odvahu, ale pak to vzdal. První úkol bylo najít v Nedamově studánku U skokana. Pro některé to byla novinka, děti jí našly během chvilky. Odměnou jim byl pozdrav od skutečného skokánka, který na nás juknul z listí.

Kromě toho jsme zkoukli lovecké dovednosti kluků z rybářského kroužku, který pracuje za každého počasí. Dalším zážitkem bylo policejní auto přes silnici a hasičské auto, které v kopci pomáhalo s likvidací spadlého stromu. Následovala střelba šiškou na strom, hledání jara – našli jsme sněženky a pupeny na stromech, a našli jsme i narůstající skládku nad Mlýnkem.

Skoky přes proutky, počítání psích nožiček a jehňátka, výstup po schodech a přání k svátku všech Bedříšků, to jsou zážitky za hodinu a půl v přírodě.

Stálo to za toJ Těšíme se příště na výpravu do Pekla na bledulky. Tak neváhejte a připojte se k nám.

Jana a Pavel Maškovi

IMG_1567 IMG_1568 IMG_1569 IMG_1570 IMG_1571 IMG_1572 IMG_1573 IMG_1574 IMG_1575 IMG_1576