JUNIOR NÁBOJ 2017

autor: | 28. listopadu 2017 | Akce školy, Aktuality

JUNIOR NÁBOJ 2017

Již podruhé se v pátek 24.11.2017 naše škola účastnila mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže s názvem JUNIOR NÁBOJ. Je to klání čtyřčlenných týmů žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z České republiky, Slovenska a Polska. Na začátku soutěže obdržel každý tým šest příkladů. Jakmile některý z nich vyřešil, dostal zadání dalšího. Obtížnost příkladů postupně vzrůstala a kdo vyřešil v časovém limitu 120 minut nejvíce příkladů, vyhrál.

Na Gymnáziu Česká Lípa reprezentovali dubskou školu dva žáci devátého ročníku – Viktorie Špoulová a David Mareš, osmou třídu Tomáš Pabiška a Jan Žalovič. V silné oblastní konkurenci šestnácti gymnázií (Česká Lípa, Rumburk, Děčín) a velkých základních škol z České Lípy, Nového Boru, ze Skalice u České Lípy obsadili pěkné 10. místo.

Na mezinárodním poli se za účasti 686 družstev umístili na výborném 449 místě.

Gratuluji a děkuji za pěknou reprezentaci naší malé školy.

Mgr. Miroslava Sochová