Junior Náboj

autor: | 26. listopadu 2015 | Akce školy, Aktuality

JUNIOR NÁBOJ 2015

Letos poprvé se naše škola účastnila mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže s názvem JUNIOR NÁBOJ. Je to klání čtyřčlenných týmů žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Na začátku soutěže obdržel každý tým šest příkladů. Jakmile některý z nich vyřešil, dostal zadání dalšího. Obtížnost příkladů postupně vzrůstala a kdo vyřešil v časovém limitu 120 minut nejvíce příkladů, vyhrál. Úspěch nezávisel jen na schopnostech jednotlivých členů, ale i na efektivní týmové spolupráci. Úlohy měly za úkol rozvíjet představivost, logické myšlení a především zájem o matematiku a fyziku.

Na Gymnáziu Česká Lípa reprezentovali dubskou školu dva žáci devátého ročníku – Nikola Haltmarová a Karel Mareš, osmou třídu Tim Exner a Michal Stejskal. V silné konkurenci osmnácti gymnázií (Ústí nad Labem, Rumburk, Česká Lípa, Děčín, Litoměřice) a velkých základních škol (Nový Bor, Česká Lípa, Litoměřice, Benešov nad Ploučnicí, Děčín, Varnsdorf) obsadili pěkné 13. místo.

Gratuluji a děkuji za pěknou reprezentaci naší malé školy.

Mgr. Miroslava Sochová

V pátek 20. 11. 2015 jsem já Tim Exner, Nikola Haltmarová, Karel Mareš a Michal Stejskal jeli na matematicko-fyzikální soutěž do České Lípě na Gymnázium ČL.

Jsem rád, že jsme se mohli soutěže zúčastnit. Prohlédli jsme si školu, zjistili nějaké zajímavosti, procvičili se v logickém myšlení a dokázali, že nejsme zase tak hloupí, jak si někdo může myslet. Při takovýchto týmových soutěžích se vyplatí složit tým z lidí, kteří spolu kamarádí a dokáží se dorozumět. Což jsme my, podle mě, byli. Chtěl bych se zúčastnit i další rok a umístit se ještě na lepším místě.

Timotej H. Exner

DSCN2077 DSCN2109 DSCN2113 DSCN2159 DSCN2188 IMG_6232 IMG_6233