Logická olympiáda

autor: | 22. října 2018 | Akce školy, Aktuality

Logická olympiáda 2018

Tak jako každý rok, tak i letos se naše škola v říjnu účastnila matematické soutěže Logická olympiáda 2018. Tuto celorepublikovou akci pořádá Mensa České republiky a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatné uvažování a pohotové rozhodování.

V rámci celé České republiky se v letošním roce zaregistrovalo rekordních 61 761 soutěžících z 3 007 škol. Naši žáci vyplňovali on-line test nominačního kola ve dvou kategoriích:

Kategorie A: 1. stupeň základní školy (2. – 5. třída)

Kategorie B: 2. stupeň základní školy (6. – 9. třída)

Účastníci kategorie B měli možnost řešit test ve škole během jedné vyučovací hodiny nebo doma ze svého počítače. Žáci kategorie A pracovali samostatně nebo ti nejmladší za pomoci rodičů doma. Za tuto spolupráci a pomoc děkuji.

V letošním ročníku logické olympiády máme mezi sebou krajského semifinalistu! Stal se jím Vojta Stránský z 5.třídy. V Libereckém kraji se umístil mezi 25. až 27.místem a právem tak postupuje do dalšího kola, které se uskuteční v pátek 2. 11. 2018 na Technické univerzitě v Liberci.

Gratuluji k velkému úspěchu a držíme pěsti v dalším klání!

Všem ostatním účastníkům děkuji za dobrou reprezentaci školy.

Mgr. Miroslava Sochová