Logická olympiáda

autor: | 22. října 2019 | Akce školy, Aktuality

Logická olympiáda 2019

Tak jako loni, tak i letos byla tradičně první matematickou soutěží v letošním školním roce Logická olympiáda 2019. Tuto celorepublikovou akci pořádá Mensa České republiky a je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatné uvažování a pohotové rozhodování.

Do 30. září probíhala registrace soutěžících a v nominačním kole vyplnili soutěžící krátký on-line test. V rámci celé České republiky se v letošním roce zaregistrovalo 71 208 soutěžících z 3 249 škol, což je nejvíce v historii soutěže. U nás se do dvou kategorií přihlásilo 24 žáků.

Kategorie A: 1. stupeň základní školy (2. – 5. třída)

Kategorie B: 2. stupeň základní školy (6. – 9. třída)

Délka testu v obou kategoriích nepřekročila 30 minut. Žáci jej mohli řešit ve škole během jedné vyučovací hodiny nebo pohodlně z domova ze svého počítače. Účastníci kategorie A pracovali samostatně nebo za pomoci rodičů. Za tuto spolupráci a pomoc děkuji.

Kategorii A řešilo celkem 13843 soutěžících, z toho v našem kraji 461. Do Kategorie B se zapojilo 20188 řešitelů, z toho v našem kraji 528.

Na naší škole se na 1.stupni nejvíce dařilo žákům 5.B třídy, kde ti nejlepší obsadili 184-197 místo v kraji. Na 2.stupni nejlépe vyřešili test nominačního kola žáci 8.třídy. Ti nejšikovnější se umístili mezi 168-191 místem v Libereckém kraji.

Všem účastníkům děkuji za dobrou reprezentaci školy a doufám, že se všichni účastní i dalších ročníků.

Mgr. Miroslava Sochová