Máchův pohár

autor: | 2. října 2017 | Akce školy, Aktuality

Máchův Pohár

Určeno pro chlapce 1. stupně ve fotbalovém klání

Organizátorem byla ZŠ v Kravařích a letos se turnaj uskutečnil 14. září.

Jediné, co nás zajímalo, bylo to, zda bude či nebude pršet. Nepršelo, přesto kluci byli mokří ,byla mlha. A co se vejde rosy do trávy, je neuvěřitelné. Hrálo se na poloviční fotbalové hřiště o šesti hráčích a brankář.

Skvělý turnaj, dobře připravený, pohodový. Ale jakmile nastoupí vlastní hráči, stává se utkání napjatým a nepředvídatelným.

Letos se zde sešly školy z Jestřebí, Kravař, Verneřic, Bělé pod Bezdězem a Dubá.

Nastoupili jsme v sestavě: brankář – Michal Pongo byl oporou

Obránci – Marek Hruška, Filip Garrihy, David Kadleček,

Denis Zabilanský

Útok –               Sean Garrihy – náš nejlepší hráč

Daniel Kováč

Jakub Slovák

Střídačka –          Pavel Šolc a Václav Krs

Překvapivě jsme šli od vítězství k vítězství přes Jestřebí, Verneřice, Bělou, kterou jsme porazili se štěstím.

Pak jsme měli přestávku na odpočinek a to se projevilo v posledním zápase s Kravařemi.

Už podle výsledků byly Kravaře favoritem. nám došly poslední síly, hlavně vůle, snaha s tím debaklem něco udělat. Proto jsme prohráli 0:8.

Ale druhé místo v turnaji bylo úspěchem.

Mgr. L. Novotný