Malí spisovatelé

autor: | 25. února 2015 | Akce školy, Aktuality

Spisovatelé druhé třídy

Žáci v druhé třídě dostali domácí úkol popsat sourozence nebo rodiče. Ve škole jsme popisovali hlavně pohádkové bytosti, proto mě velice potěšilo, jak někteří žáci dokázali popsat své sourozence.

Vím, že rodiče nejspíš dětem pomáhali, ale stejně to stojí za přečtení, proto vám ukazuji jedny z nejhezčích prací:

Tomáš: „Moje sestra se jmenuje Deniska. Má dlouhé hnědé vlasy a hnědé oči. Měří 105 cm a váží 17kg. Jsou jí 4 roky. Je hodná a má ráda jídlo. Jsem rád, že ji mám.“

Baruška: „ Můj mladší bratr je malý, má zrzavé vlasy, má modrozelené oči, má malý nos a ukřičenou pusu.“

Marek: „ Moje sestra Melanie je roztomilé miminko. Má krátké, hnědé vlásky, velké černé oči a v pusince ani jeden zub. Je baculatá a nádherně voní. Nezlobí a ráda cucá mlíčko.“

Josífek: „ Moje Madlenka má modré oči, je blonďatá, má dlouhé vlasy a je mlsná. Někdy se pohádáme, ale máme se rádi.“

Kája: „ Mám dva bratry. Prostřední se jmenuje Jan. Je mu 10 let. Je blonďatý. Je velice hubený, má modré oči a měkký nos. Na hrudi má velkou pihu. Má rád lego.“

Anežka: „ Má sestra má dlouhé vlasy. Má modré oči, a když se zasměje, na tváři se jí objeví ďolíčky. Má štíhlou postavu a je o hlavu větší než já.“

Nestojí to za přečtení?

Druháčci s paní učitelkou Jelenovou