Muzeum čertů

autor: | 10. prosince 2019 | Akce školy, Aktuality

MUZEUM ČERTŮ OČIMA ŽÁKŮ 4. TŘÍDY

Představte si, že byste jeli jako já na výlet do muzea čertů do Úštěka. Co jsme tam dělali? Takže, šli jsme se třídou k autobusovému nádraží, kde jsme čekali na autobus. Autobusem jsme jeli do České Lípy, potom jsme šli na vlakové nádraží, kde jsme zase čekali na vlak do Úštěka. Vlakem jsme jeli zhruba 20 minut a byli jsme tam. Šli jsme pěšky do muzea čertů. Když jsme došli tam, tak nás vzali do strašně tmavé místnosti, kde byli čerti. Potom jsme všichni drželi miminko čerta, které nám mělo splnit jedno přání. S čerty jsme dali fotku a šli jsme dál. Ta paní, která nás prováděla, nás odvedla do pekla. Ale opravdového pekla. V tom pekle byl čert, který měl křídla a říkal nám, že v pekle není wifina. Nakonec nás zavedl k Luciferovi a ten byl strašně vtipnej. Zavedl nás ke kleci, do které jsme zavřeli všechny holky. Když jsme vyšli ven, šli jsme na vlakové nádraží. Cestou jsme se zastavili v cukrárně. Chvíli jsme si pohráli na hřišti a zase jsme jeli vlakem do České Lípy. Z České Lípy jsme jeli autobusem do Dubé. Domů jsme dorazili v 15: 10 hodin.

Samuel Randlíszek

Dne 3. 12. v úterý jsme vyrazili na výlet do muzea čertů v Úštěku. Ráno jsme vyrazili z domova na autobusové nádraží a jeli do České Lípy a vlakem do Úštěka. Nejdříve jsme si mohli něco koupit a potom nás paní čertice provedla muzeem. V muzeu jsme si mohli něco přát, vlastně nám dala do ruky malého čertíka ve vajíčku, kterého jsme objali a něco si přáli. Potom jsme byli v opravdovém pekle. Tam jsme byli na prohlídce a u Lucifera. Ten nás dal do klece a potom jsme si pořídili foto přímo s ním. Lucifer nám ukázal, jakou má káru. Vlastně něco rezavého. A jelo se vlakem do Lípy, kde jsme nakrmili kachny a autobusem zpět do Dubé. No výlet mých snů.

Tereza Heptnerová

V Úštěku jsme se měla hodně dobře. Byla tam velká zábava. Nejdřív Pepa zatahal čerta za ocas a ten si prdnul. A pak ho Ela polechtala na kopytu a to se smál. Poté jsme šli do pekla. Tam jsme se setkali se samotným králem čertů Luciferem. Nás holky dal do klece. Kluci museli zpívat písničku, abychom mohly ven.

Emma Jankotová