Návštěva divadla

autor: | 14. října 2016 | Akce školy, Aktuality

Návštěva Jiráskova divadla

Ve čtvrtek 13. 10. navštívil šestý ročník divadelní představení „Záhada hlavolamu“ v rámci cyklu představení „Českolipský divadelní podzim“. Novoborský ochotnický spolek NOPOĎ! nazkoušel inscenaci klasického díla Jaroslava Foglara.

Režisér inscenace se inspiroval komiksovou formou Foglarova románu, děj měl tedy velmi rychlý spád a působil dynamicky. Jako ozvláštňující prvek byla použita stínohra a projekce ulic a uliček pražských „Stínadel“.

Pro nemálo žáků šestého ročníku to byla první zkušenost s živým divadlem. Naprostá většina žáků se příjemně bavila, představení hodnotili velmi pozitivně. Jako jistý bonus proběhla po představení krátká diskuse s herci a společné focení na „prknech, které znamenají svět.“

dsc_0731 20161013_100127