Olympiáda z AJ

autor: | 27. února 2015 | Akce školy, Aktuality

Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce

Ve středu 18.2.2015 se naši žáci zúčastnili okresního kola Olympiády v anglickém jazyce v DDM Libertin v České Lípě. V kategorii I.A soutěžili Petr Kohout a Zdeněk Krejčí, v kategorii II.A Marie Horčíková. Děkuji všem za účast a vzornou reprezentaci školy.

Zde jsou postřehy soutěžících :

„Na Olympiádě v angličtině jsem byl se Zdendou Krejčím. Nejdřív nás čekal poslech a doplňovací cvičení, potom jsme řekli něco o sobě a o vylosovaném tématu, pak jsme popisovali obrázek ( anglicky ).“  ( Petr Kohout )

„Začalo to tak, že jsme přijeli do České Lípy a šli do dětského centra. Nejdříve jsme dělali poslechové cvičení. To bylo celkem lehké. Pak jsme se museli představit a udělat pár úkolů, potom jsme asi hodinu čekali. Když jsme odcházeli, tak nám dali diplom za účast.“

( Zdeněk Krejčí )

„Olympiáda z AJ se konala v DDM Libertin v České Lípě. Trvala přibližně 2-3 hodiny a z naší kategorie nás tam bylo 13. Losovali jsme si čísla a já si vylosovala číslo 12, na řadu jsem přišla asi po dvou hodinách. Nejdřív jsme měli poslech a doplňování do textu a potom si nás postupně zavolali na konverzaci. Nejdřív jsem se měla představit a mluvit o sobě. Poté jsem si vylosovala téma „koníčky“. Jako poslední věc jsem si vybrala obrázek a popsala ho.“

( Marie Horčíková )