Pasování

autor: | 18. dubna 2017 | Akce školy, Aktuality

Pasování na čtenáře

A je to tady! Prvňáčkové dočetli svůj první slabikář a už umí všechna písmenka, dokážou si přečíst vše, co je zajímá, ale i to, co potřebují.

A proto jsme se rozhodli tento velký posun oslavit něčím mimořádným. Za spolupráce Lucky Heringové jsme v knihovně uskutečnili „ Pasování na čtenáře“. Lucka přišla v kostýmu rytíře s mečem a pasování mohlo začít. Žáci museli složit slib čtenáře a odříkat přísahu, že knize nikdy neublíží. Poté přistupovali k rytíři jednotlivě, vždy poklekli a pomocí meče byli pasováni na čtenáře.

Po pasování jsme mohli vstoupit do knihovny a prohlédnout si knihy, které nás zajímali. Dozvěděli jsme se spousty nových věcí, i to, jak to v knihovně chodí a jak se můžeme do knihovny přihlásit.

Lucce moc děkujeme za krásné dopoledne a těšíme se na další návštěvu knihovny.

Prvňáčkové s paní učitelkou Jelenovou