Pernštejni

autor: | 6. března 2017 | Akce školy, Aktuality

Pernštejni

Ve čtvrtek 2.března se žáci 2. – 9. třídy sešli v tělocvičně naší školy, kde si pro nás divadelní společnost Pernštejni připravila již další představení – výukový pořad Staré pověsti české. Dva herci v dobových kostýmech nám zahráli pověsti podle Aloise Jiráska: O Čechovi, Krokovi a jeho dcerách, Bivojovi, Libuši, Přemyslovi i Křesomyslu a Horymírovi, do kterých se zapojili a na scénu nastoupili i vybraní žáci.

Představení bylo velice zdařilé a poutavé. Na závěr si všichni mohli prohlédnout zákulisí s rekvizitami.

Třeťáci s p. uč. Kadlečkovou

Postřehy třeťáků:

Dnes jsme byli na divadle Perštejni. Zahráli nám Staré pověsti české. Na začátku, před dávnými časy, byli dva bratři Čech a Lech. Vydali se s lidem na sever do země zaslíbené.

Vojtěch Stránský

Přijelo k nám divadlo Pernštejni a zahrálo nám Staré pověsti české. Viděli jsme pověst o Čechovi, Libuši a Přemyslovi, i Bivojovi. Bylo to moc hezké a poučné.       Jan Janďourek

Mě se líbilo, jak Lech a Čech kráčeli s lidmi na sever. Stanuli pod horou a když na ni vystoupili, Čech prohlásil, že tohle je ta země zaslíbená a pojmenovali ji po Čechovi.

Miroslav Knap

Libuše řekla, že už nebude lidem vládnout, ale poradila jim, ať najdou oráče Přemysla a požádají ho, aby si Libuši vzal za ženu a spolu vládli.                                   Lukáš Krejčí