Pojďme podnikat!

autor: | 31. října 2017 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

V úterý 24.října 2017 se žáci 9.třídy účastnili na SPoSŠ v České Lípě přednášky a workshopu z oblasti finanční gramotnosti. V rámci finanční dílny se seznámili se zakládáním firmy tzv. OSVČ, druhy živností a zákonnými povinnostmi ve vztahu ke státu. Sami si vyzkoušeli pracovat se Živnostenským zákonem. Odnesli si tak řadu praktických dovedností a zkušeností využitelných v reálném životě.

Mgr. Miroslava Sochová

24.10.2017 jsme se vydali do České Lípy na Střední podnikatelskou školu. Nejdříve nás paní ředitelka celou školou provedla, ukázala nám učebny a seznámila nás s možnostmi studia. Pak jsme přešli do jedné třídy, kde jsme si vyslechli přednášku z finanční gramotnosti. Poté jsme se rozdělili do tří skupin a vyzkoušeli jsme si, jak se dá podnikat. Vymysleli jsme si živnost, navrhli jsme vlastní logo a způsob prezentace naší firmy. Nakonec jsme svůj záměr před všemi odprezentovali.

Za 9.třídu Míša Holíková a Šárka Švecová