Pomůžete?

autor: | 25. května 2016 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

V Dubé 30.5.2016

Vážená paní, vážený pane,

v roce 2012 vznikla v ČR výchovně vzdělávací společnost Green Life Education, která rozběhla na českých a moravských školách projekt Nejbohatší ekosystémy planety Země (dále NEPZ). Tento projekt přibližuje dětem a mládeži význam a ohrožení divoké přírody a snaží se je zapojit do aktivní ochrany deštných pralesů na projektu Green Life.

V současné době má NEPZ 60 partnerských škol po celé ČR a Green Life Education díky této spolupráci výrazně spolufinancuje projekt Green Life na Sumatře.

Od podzimu 2015 byl zahájen na školách dvouletý záchranný školní program Prales dětem – děti pralesům, v němž mohou děti, žáci a studenti zachraňovat své první metry čtvereční pralesa, získávají certifikáty o této podpoře a stávají se tak významnými spolu tvořiteli první dětské pralesní rezervace na světě. Jejich zachráněné metry věnují ve prospěch rozšiřování naší společné rezervace Green Life. Děti a mládež se tak stávají nositeli myšlenky na záchranu a zachování deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat. Ukazují příklad dospělým, že se už i děti zajímají o divokou přírodu, budoucnost této planety a tím pádem se dokáží podílet i na své vlastní budoucnosti, která je úzce spjata se zachováním světové divočiny a ekosystému deštných pralesů.

Ekoškola Dubá je už pět let zapojena do aktivit GreenLife, více na www.pralesdětem.cz ,

které spočívají v záchraně a ochraně deštného pralesa.

Chtěli bychom dětem zprostředkovat přímý kontakt s prostředím, které chrání, a to zakoupením kamery do fotopasti.

Cena kamery je 3 800,-Kč.

BANKOVNÍ SPOJENÍ:    Hlavní účet spolku Prales dětem:

Fio banka: 2200885295/2010

IBAN: CZ4220100000002200885295

SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

Obracíme se na Vás s prosbou o jakýkoliv finanční příspěvek na tuto kameru.

Pokud se rozhodnete tuto aktivitu podpořit, přikládáme přímé číslo účtu pro ČR a kontaktujte prosím Mgr. Janu Maškovou, 723734892.

Děkujeme za vstřícnost, Mgr. Jana Mašková