Prevence

autor: | 17. února 2012 | Akce školy, Aktuality

Jak předcházet úrazů? Lidské tělo zevnitř, nebát se v nemocnici !

-to bylyahlavní témata preventivního programu, kterého se zúčastnily děti ze II. třídy Ekoškoly Dubá. Program připravila nemocnice v České Lípě. Děti zábavnou formou a aktivitami poznávaly běžné lékařské nástroje a mohly je na sobě vyzkoušet. Poslouchaly tlukot svého srdce, změřily si tlak, vyzkoušely si roušky, podívaly se na rentgenové snímky, umístily do panáky vnitřní ústrojí a kosti, řešily špatné chování u Neplechů. Odměnou jim byla cesta v podzemí do dětské nemocnice- vyzdobená pohádkovými postavami, kde navštívily pokoje s dětmi, svezly se obrázkovým výtahem a pozdravily paní doktorku i sestřičky. Myslím, že po této návštěvě se již děti nebudou tolik obávat možného pobytu v nemocnici a  možnému nebezpečí úrazů budou více předcházet.

Děkujeme za skvěle připravený prográmek.