Projektový den v Novém Boru

autor: | 26. října 2018 | Akce školy, Aktuality

Projektový den na Sklářské škole v Novém Boru

V pátek 19. 10. 2018 se sedmá třída naší školy zúčastnila Projektového dne na Sklářské škole v Novém Boru. Nově jsme jeli společně s kamarády z Jestřebí.

Po krátkém zahájení a nezbytném proškolení v aule místní Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy, kde nás přivítal pan Pavel Tille, jsme se rozdělili do skupin.

Pod vedením zkušených mistrů jsme si vyzkoušeli některá sklářská řemesla: foukání, kuličské a hranařské broušení, malování, rytinu a nakonec jsme zavítali i do dílny designu. Pracovali jsme jako opravdoví profesionálové a na památku si domů odvezli celou řadu vlastnoručně vyrobených kousků.

A jak hodnotí tuto akci děti?

Tereza Tomášková

19.10.2018 jsme jeli i se školou z Jestřebí do Nového Boru. Ve střední sklářské škole jsme se rozdělili na 6 skupin a postupně si vyzkoušeli práci se sklem. Jako první jsme malovali na vázu. Moc mi to nešlo. Potom jsme vypalovali do dřeva a následně foukali sklo. Zkoušeli jsme bublinu a do formy skleničku, kterou by nám po vypálení měli poslat. Broušení mě bavilo nejvíce. Taky jsme zkoušeli rytí. Jsem ráda, že jsme tam jeli a mohli si to vyzkoušet. Škola se mi líbila, zaujala mě.

Tereza Krejčová

Mně se na té exkurzi líbilo úplně všechno. Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet práci se sklem. Asi nejvíc mě bavilo rytí, ale nejvíc mi šlo malování. Prostě to tam bylo úžasný.

Natálie Kadlečková

Exkurze do Nového Boru se mi líbila. Bavilo mě malování na sklo a rytí do skla. To ostatní mě už tolik nebavilo. V malířské dílně jsme dostali vázu, štětce se zvířecími štětinami a barvy na sklo, které trochu zapáchaly. Malovali jsme kytičku, ale nestihli jsme to, bylo málo času. Na tom rytí jsme ryli do destiček a mističky. Asi bych si tu školu nevybrala, protože mě to moc nezaujalo.

Dan Gerstorfer

Na exkurzi se mi líbilo vše. Ale nejvíce foukání a malování skla. Mistři výcviku byli příjemní. Byl jsem rád, že jsem mohl tuto školu navštívit. Měli tam pěknou dekoraci. Hodnotím 9,5 z 10.

Barbora Baloušková

Exkurze se mi líbila, nejvíc mě bavilo malování a dílna desingu. Bylo to tam super a možná bych tam šla i studovat, ale je to tam jako v bludišti, moc jsem se tam nevyznala. Potkala jsem tam i bývalé deváťáky.

Mgr. Miroslava Sochová, Mgr. Zuzana Šťastná