Pythagoriáda

autor: | 30. ledna 2020 | Akce školy, Aktuality

Pythagoriáda 2019-2020

Čtvrtou matematickou soutěží, které se účastnila naše škola a proběhla 21.ledna 2020, byla Pythagoriáda. I přesto, že byla spousta žáků nemocná, z 5. – 8.ročníku se zapojilo celkem 28 nadšenců matematiky. Účastníci řešili celkem15 příkladů a na jejich rozluštění měli 60 minut. Žáci museli prokázat nejen dobrý úsudek, ale i znalosti „kupeckých počtů“, protože při řešení není dovoleno používat tabulky ani kalkulačku. Každá správně vyřešená úloha byla ohodnocena 1 bodem. Úspěšným řešitelem školního kola je ten, kdo získá 10 a více bodů. Minimální počet pro postup do okresního kola stanovuje příslušná komise na základě výsledků v celém okrese. V letošním matematickém klání byla nejúspěšnější třída 5.B.

Gratuluji.

Mgr.Miroslava Sochová