Pythagoriáda

autor: | 7. února 2017 | Akce školy, Aktuality

Pythagoriáda 2016-2017

První matematickou soutěží, která proběhla ve čtvrtek 2.února 2017, v letošním kalendářním roce byla Pythagoriáda. Této akce se účastnili vybraní žáci 5. – 8. ročníku. Dobrovolníci řešili 15 příkladů a na jejich rozluštění měli 60 minut. Žáci museli prokázat nejen dobrý úsudek, ale i znalosti „kupeckých počtů“, protože při řešení není dovoleno používat tabulky ani kalkulačku. Každá správně vyřešená úloha byla ohodnocena 1 bodem. Úspěšným řešitelem školního kola je ten, kdo získá 9 a více bodů. Minimální počet pro postup do okresního kola stanovuje příslušná komise na základě výsledků v celém okrese. V tomto matematickém klání byla nejúspěšnější 6.třída a nejvíce bodů získala Pavla Hrybová a Pavel Heřmánek.

Gratuluji.

Mgr. Miroslava Sochová