Říp

autor: | 8. října 2018 | Akce školy, Aktuality

Výlet na Říp

Dne 5.10. jsme vyrazili na horu Říp. Počasí nám přálo, sluníčko krásně svítilo, a proto jsme si užili jak výhled z oken autobusu tak samotný výstup na kopec. Žáky trochu zaskočilo strmé stoupání do kopce, ale všichni jsme jej zdolali. Příjemným překvapením byl otevřený stánek s upomínkovými předměty, u něhož jsme odpočívali po výstupu. Následně jsme si prohlédli rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha, u níž jsme zavzpomínali na praotce Čecha a jeho družinu. Samotná rotunda je významná svou architekturou i stářím téměř 1000 let. Jelikož boční vyhlídky nabízejí překrásné scenérie, potěšili jsme se tímto pohledem a viděli Štětí, Mělník a vesnice v okolí, stejně také Vlhošť a Milešovku. Při sestupu jsme pozorovali změny v přírodě, které přináší podzim a nasbírali množství barevných listů, které ještě využijeme v hodinách VV.

Bc. Tereza Jelenová, Mgr. Jana Konopáčová