Rodilí mluvčí

autor: | 19. prosince 2014 | Akce školy, Aktuality

RODILÍ MLUVČÍ DO ŠKOL

V rámci projektu Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV) „Rodilí mluvčí do škol“ k nám do školy od prosince na hodiny angličtiny dochází paní Andrea Charvát. Andrea pochází z Nového Zélandu a již dva roky žije v Chlumu. NIDV nám Andreu přidělil na dvě hodiny ve středu a dvě hodiny ve čtvrtek. O rodilé mluvčí je nouze, tak se o ní musíme dělit s dalšími dvěma školami. V hodinách angličtiny Andrea s dětmi opakuje základní fráze, slovní zásobu a procvičuje správnou výslovnost. Děti jsou z výuky s Andreou nadšené. Nejen, že mají možnost si vyzkoušet své znalosti prakticky, ale také se naučí méně spoléhat na svůj rodný jazyk. Andrea k nám bude docházet až do konce školního roku, proto děti budou mít možnost procvičovat angličtinu a učit se nové věci „z první ruky“. A pokud Andreu potkáte, nebojte se jí oslovit, její čeština se den ode dne zlepšuje – ale PSSSSSSSSST! Neříkejte to dětem z naší školy!

Gabriela Havránková