Sedmá třída opět v akci

autor: | 20. března 2015 | Akce školy, Aktuality

1. třída opět v akci!

Jaro je tady! Sluneční paprsky nás všechny vyzývají k pobytu v přírodě. A tak jsme v úterý 17. března využili nabídku Ekocentra Brniště a účastnili jsme se výukového programu zaměřeného na ekosystém rybníka.

Ráno pro nás až ke škole přijel autobus, který nás zavezl za Českou Lípu do obce Pihel. V blízkosti se nachází několik rybníků, mezi největší patří Červený a Pivovarský. V jejich okolí jsme plnili různé aktivity, které pro nás ekocentrum připravilo. Dopoledne uběhlo velice rychle a trochu unaveni, ale spokojeni jsme se vrátili do školy.

Mgr. Miroslava Sochová

Jak hodnotí akci žáci?

V úterý 17. 3. jsme my „VII. třída“ byli na akci v přírodě, kde jsme se dozvěděli spoustu věcí o rybnících a o přírodě kolem nich. Na velkou čtvrtku jsme si nakreslili rybník a pro doplnění obrazu jsme použili i okolní přírodniny.  Na břehu rybníka jsme zkoušeli chytat malé živočichy, které jsme pak určovali podle Klíče.

Na konci akce jsme i přírodě pomohli. V okolí jsme sebrali odpadky.

Tato akce se nám všem moc líbila a rádi bychom si ji zopakovali.

Tim H. Exner

DSCN5306 DSCN5310 DSCN5311 DSCN5317 DSCN5318 DSCN5320 DSCN5321 DSCN5325 DSCN5326 DSCN5327 DSCN5340 DSCN5343