Sopky

autor: | 20. dubna 2015 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

I my pomáháme

Již druhé pokračování projektu Green Life – NEPZ (nejbohatší ekosystémy planety Země) v tomto školním roce se uskutečnilo 15.4.2015. Z minulých pořadů víme, že se jedná o projekt zaměřený na ochranu deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat. My jsme zaplacením vstupného alespoň trochu tento projekt podpořili. Nový pořad seznámil žáky 1. i 2. stupně s problematikou sopek. Po besedě a zhlédnutí krátkého filmu následovala soutěž. Co jsou sopky? Kde se nachází? Jak lidé sopky využívají? Názvy některých sopek. To jsou některé otázky, na které žáci odpovídali. Nevedli si vůbec špatně. V kategorii 1. – 3. třídy zvítězila dívka ze III. třídy  a  v kategorii 4. – 6. třída zvítězil již podruhé Daniel Krejčík (V. tř.).

Z pořadu si všichni odnášíme poučení, že člověk je součástí planety Země a musí se naučit chovat se k ní přátelsky.

Kadlečková L.

DSCN5070 DSCN5071 DSCN5072 DSCN5074