Světový den Ekoškol

autor: | 12. listopadu 2013 | Akce školy, Ekoškola

Světový den Ekoškol 7. listopadu proběhl v naší škole jako týden Dobrých skutků.

Ekotým každé třídy si navrhl dobrý skutek, který třída  vykoná mimo vyučování.

Dobrý skutek 008u

Pátá třída pomohla panu školníkovi při stříhání živého plotu kolem školy. Hrabali a odklízeli větvičky.

Ludmila Kadlečková

Třída 2. vykonala dobrý skutek, když vysypala všechny odpadkové nádoby na separovaný odpad na chodbách  po celé škole. Dohromady nám to dalo asi půl pytle a odpadky jsme pak vysypaly venku do příslušných kontejnerů.

Mgr. Gabriela Havránková

Dobrý skutek prvňáků byl splněn beze zbytku. Nanosili PET víček nepočítaně.

Mgr.Jana Mašková

víčka

Hlásím, že 6.třída splnila úkol ekotýmu. Po domluvě s kuchařkami byly zvednuty židle v jídelně.

Mgr. Mirka Sochová

Žákyně 9.třídy pomáhaly ve čtvrtek 7.11.2013 uklízečkám v šatnách školy. Pomohly s vytřením podlahy a celkovým úklidem.

Mgr. Lenka Kindlová

Žáci z VIII. třídy měli za úkol pomáhat paní učitelce třídní. Svůj úkol splnili a snaží se plnit dále, protože proč nepomáhat celý rok? „Pomáhali jsme například s odnosem věcí do výtvarny, stěhováním lavic a úklidu ve výtvarně, odnosem pomůcek na hodinu, přípravou plakátů na výstavu v Šatlavě apod.
„Práce není jakákoliv činnost, ale jen ta, která mění svět.“(Václav Bělohradský)
A MY CHCEME MĚNIT SVĚT!

Jana  Pytlounová

Dobrý skutek 3. třída

Paní učitelka Ekotýmákům dala pytel na směs. Ti chodili jeden den v měsíci po třídách a chodbách a vysypávali odpady z košů do pytle. Byla toho asi čtvrtina pytle. Když to bylo hotové, tak odnesli pytel do popelnice.

Milda M., Pavel H., Kuba P., Martin D. -Ekotýmáci

V pondělí 11. 11. se všichni žáci VII. podíleli na úklidu šaten. Šatny nejprve zametli a pak vytřeli. Zjistili, že práce uklízeček není žádná legrace a nikdo by tuto činnost nechtěl dělat pravidelně, protože  po žácích při odchodu ze školy zůstává opravdu velký nepořádek.

František Kadlec

František Kadlec

Dobrý skutek pro tř. učitelku IV. třídy Mgr. Veroniku Matějkovou: IV.třída zvedala týden v interaktivní učebně židle.