TechUp

autor: | 16. prosince 2014 | Akce školy, Aktuality

Fyzikální TechUp.

Troufnu si říct, že každý sedmák ví, co je to projekt TechUp. Okamžitě si totiž vybaví cestu na Gymnázium Česká Lípa a hodiny plné pokusů, praktických úkolů a pozorování. Tato aktivita má podporovat přírodovědné a technické vzdělání.

Proto jsme v pátek 12.12. 2014 zavítali již potřetí na tuto partnerskou školu. Nejprve jsme absolvovali program zaměřený na atmosférický a hydrostatický tlak a Archimedův zákon. Druhá část, pro nás dost náročná, byla věnovaná pokusům vysvětlujícím elektromagnetickou indukci a chování vodiče v magnetickém poli.

Karel Dalecký

Dne 12.12. sedmá a devátá třída jela na gymnázium do České Lípy. Odjeli jsme ve 7:45 a vrátili jsme se okolo druhé hodiny. Autobus nám zastavil přímo u gymnázia. Když jsme vešli dovnitř, rozdělili nás na sedmou a devátou třídu a poté nám řekli program. V učebně fyziky a laboratoři fyziky pro nás byly připraveny různé pokusy, které se týkaly kapalin, plynů a magnetického pole. Mně se líbil takový pokus, kde jsme museli zapálit dělo, ve kterém byla voda. Ta se zahřála a zašpuntovaný korek poté vystřelil.

O přestávce jsme dostali svačinu, bagetu s pitíčkem a s croissantem.

Projekt se mi líbil.

Zdeněk Krejčí

V pátek 12.12.2014 jsme se účastnili už 3. části projektu TechUp, tentokrát to bylo o fyzice. Pokusy byly rozděleny na dvě části. První se týkala praktických úkolů, ve kterých jsme pracovali s vodou. Velmi se mi to líbilo. Podle mě byla lepší než druhá část, která byla o magnetickém poli a elektřině. Tato část byla také velmi poučná a zajímavá. Chtěl bych si to zopakovat.

Za realizaci celého fyzikálního dopoledne děkuji RNDr. Jitce Gabrielové a Mgr. Zdeňku Ježákovi.

Mgr. Miroslava  Sochová

2014_12_TechUp fyzika 010 kom. 2014_12_TechUp fyzika 013 kom. 2014_12_TechUp fyzika 036 kom. 2014_12_TechUp fyzika 041 kom. 2014_12_TechUp fyzika 048 kom. 2014_12_TechUp fyzika 051 kom.