Terénní exkurze

autor: | 17. září 2018 | Akce školy, Aktuality

Ve dnech 13.9.-14.9. 2018 proběhla zajímavá terénní exkurze v Německu, v areálu kláštera

St. Marientha, významné historické památce Německa. Tématem exkurze byly : Vodní a jiné další zdroje energie – účinky na přírodu a životní prostředí. Účastnili se jí žáci 6.-9. ročníku. Průvodce Georg znal veškerou problematiku dokonale a dokázal dětem vysvětlit „ po lopatě“ různé problémy a zajímavosti.   S vysvětlováním velmi dobře pomáhala překladatelka Petra. Město Ostritz/ 3000 obyvatel/, které se nachází v blízkosti kláštera je vytápěno a zásobováno teplou vodou výhradně ze spalovny biomasy ve městě. Vodní elektrárna má dvě turbíny – Kaplanovu a Francisovu – momentálně nebyla v provozu. Dodávala elektřinu pro pilu a město. Kdo je jeptiška, kde se bere biomasa do spalovny, rozdíl mezi ochranářem a ekologem, důvody proč se zabývat obnovitelným zdroji energie….. to vše bylo tématem návštěvy.

Děkujeme Společnosti přátel přírody z.s., konkrétně panu Mgr. Michalovi Řepíkovi za přípravu cele exkurze. Mimořádný zážitek pro všechny.

Mgr. Jana Mašková