Tonda Obal

autor: | 19. ledna 2015 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Tonda Obal na cestách

1. ledna se celá škola zúčastnila školní akce nazvané  ,,Tonda Obal na cestách „. Jednalo se o třídění odpadu.

V úvodu si žáci prohlédli neoznačené, ale různě barevné nádoby na odpad. Jejich úkolem bylo přiřadit ke každé nádobě správný nápis.  Zvládli to velmi dobře.  I obrázky předmětů dokázali  téměř všichni vytřídit. Po té si poslechli pohádku o království, ve kterém se hromadil odpad a moudrá sova králi poradila, aby všichni začali třídit, postavili třídírny  a recyklovali. Pak se všem pěkně žilo. Na závěr se děti podívaly na film o zpracování a recyklování odpadu a dozvěděly se, co se děje se zbytkovým odpadem. Prvňáčci dostali možnost předvést, co již z této oblasti znají. A jejich znalosti vůbec nebyly špatné . Odměnou jim byly drobné dárečky.

Prvňáci  a  L. Kadlečková

Druhá třída se dozvěděla mnoho zajímavých věcí. Například to, že každý člověk vyprodukuje za rok 300 kg odpadu. Nebo to, že z pet lahví se dělají náplně do polštářů a peřin. Děti nejvíce zajímaly třídírny odpadu. Tam se všechny vytříděné odpady zkontrolují a dorecyklují. Poté se z nich vyrobí další potřebné věci. Na konci hodiny už všechny děti věděly, kam co třídit. Na závěr přednášky dostaly dárečky.

Druháčci + T. Jelenová

Opakování je matka moudrosti. I když na naší škole už několik let poctivě třídíme odpad, občas někdo pozapomene, co kam patří. Pořad „Tonda Obal“ těm, kteří mají třídění v malíčku přinesl možnost blýsknout se svými vědomostmi. A těm, kteří stále tápou, pomohl s problémem „ kam s ním“. Čtvrtá a pátá třída děkuje za možnost si vše o třídění a recyklování zopakovat.

Pátá a čtvrtá třída + V. Matějková a Z. Wagenknechtová

16012015426 16012015428_(1) DSCN4848 DSCN4849 DSCN4850 DSCN4851 IMG_0133 IMG_0134 Tonda4.