Úřad práce

autor: | 12. dubna 2016 | Akce školy, Aktuality

Návštěva UP v České Lípě – 06.04.2016

Ve středu 6.4. jsme s žáky osmé třídy navštívili Úřad práce v České Lípě.

P.Bartošová nás seznámila se situací na trhu práce. Zjistili jsme, o které obory je největší zájem mezi zaměstnavateli, jaká je možnost studia a nabídka oborů na středních školách.

Pak si žáci vyzkoušeli test zájmů na PC. Na podzim se sem podíváme ještě jednou.

Mgr. Lenka Kindlová – VP

Zde jsou postřehy žáků:

„Dalo mi toto celkem dost, jak se rozhodnout, jak si vybrat školu. Nakonec jsme dělali test, který vyhodnotil, na jaké povolání bychom se hodili. „ ( Zdeněk Krejčí )

„Moc se mi to tam líbilo, přednáška byla velmi zajímavá a testování mě velmi bavilo. „ ( Petr Žalovič)

„Paní se nás ptala na jméno, známky a na jakou školu chceme jít.“ ( Dominik Indrych )

„Docela se mi tam líbilo. Paní mi docela poradila, na jakou školu jít. Ukazovala nám různé prezentace.“ ( Andrea Mendlíková )

„Ze začátku to byla nuda, ale pak se testovalo ze zájmů a tam nám vyjela budoucí práce a to bylo super.“ ( Matyáš Hruzík )

„Už jsem tam párkrát byl, nějaké školy jsem si tam už vybral.“ ( Radek Krebs )

„Jak jsem paní řekl, že si nejsem jistý, kam jít na školu, hned se mě ujala a dala mi vypracovat testy, díky kterým jsem se dozvěděl, jakým směrem se mám vydat. Také nám doporučila různé stránky, na kterých můžeme hledat obory.“ ( Petr Kohout )

„Bylo to pěkné, vyzkoušeli jsme si testy. Paní nám řekla hodně rad. Bylo to fajn, doufám, že pojedeme znovu.“ ( Karel Dalecký )