Úřad práce

autor: | 2. prosince 2015 | Akce školy, Aktuality

Návštěva UP v České Lípě se žáky 9. třídy

Dne 19.11.2015 jsme s vycházejícími žáky navštívili Úřad práce v České Lípě.

Zde již na nás čekala paní Bartošová, která žáky seznámila se situací na trhu práce, se žádanými obory, klesající nezaměstnaností,…

Pak se žáků ptala na jejich výsledky ve škole, koníčky a vybrané obory na středních školách, které uvedou na přihlášky. Poté si žáci mohli zkusit profesní testy na PC a podívat se na nabídky škol a oborů v jednotlivých krajích.

Zde jsou postřehy některých žáků :

„Mohli jsme si vyzkoušet testy ohledně toho, na co bychom měli jít. Koukali jsme se na video o povoláních. Líbilo se mi tam.“ (Míša Sýkorová a Žaneta Prskavcová )

„Líbilo se mi tam, že jsme mohli vyplnit test, ten test byl o tom, na jaké povolání bych mohl jít. Nelíbilo se mi, že jsme tam byli dlouho.“ (Libor Živný )

„Na Úřadu práce to bylo velice zajímavé, ale mně osobně to nic nepřineslo, protože už vím, kam půjdu.“ ( Nikola Haltmarová )

„Nebavilo mě to.“ (Jiří Baloušek)

„Byla tam příjemná paní, paní Bartošová, na všechny otázky nám odpověděla. Kdo chtěl, mohl si vyplnit testy na PC a paní Bartošová nám je vytiskla.“ (Kristýna Zabilanská )

„Bylo to stejné jako minule, popovídali jsme si a šli.“ (Theodor Veselý )