Vodácký kurz 2015

autor: | 9. června 2015 | Akce školy, Aktuality

Vodácký kurz.

Na začátku měsíce června se 16 žáků 7. – 9. třídy zúčastnilo vodáckého kurzu. Všichni si po prvotních rozpacích poměrně rychle osvojili základy ovládání kánoe a mohli si tak užívat pohodové splutí horního toku Vltavy mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou. Kromě pohody při splouvání si užili i trochu adrenalinu při splouvání jezů a menších peřejí nebo při nočním „raftování“ Č. Krumlovem.  Protože i počasí přímo vybízelo ke koupání, nebyla při plavbě nouze ani o různé legrace a soutěže či převracení lodí. Kromě zážitků z plavby si i prohlédli centrum a památky Českého Krumlova. Navštívili také bývalé grafitové doly, někteří si zahráli i rugby. Po celou dobu kurzu panovala výborná nálada a všichni byli součástí skvělé party, která si pomáhala nejen na vodě, ale třeba i při stavbě stanového tábora, společné přípravě jídla či táboráku.

Byl to týden legrace a pohody a všichni by se rádi sešli na stejné akci ve stejném složení i za rok a všem patří veliké poděkování.

Vedoucí kurzu  František Kadlec.

Dobrý den,

ráda bych poděkovala za možnost zúčastnit se letošního vodáckého kurzu, pořádáného ZŠ Dubá a vedeného panem učitelem Františkem Kadlecem.

Celý kurz provázelo krásné počasí, dobrá nálada, skvělé děti a v neposlední řadě výborná organizace. Díky tomu, že pan Kadlec znal velmi dobře místní poměry a fungování firmy, která zajišťovala lodě a převážení našich zavazadel, byl čas nejen na splouvání řeky, ale i na procházky po okolí a prohlídku kulturních památek, což jsem ocenila hlavně v Českém Krumlově, jednom z nejmalebnějších měst České republiky. Nezapomenutelným zážitkem pro mne a doufám, že i pro děti byla večerní plavba na raftech, kdy jsme si mohli bez hrozby překlopení užít všechny jezy, ale hlavně i krásně osvětlený romantický Český Krumlov.

Nemám, co bych vytkla, ohromně jsem si to užila a doufám, že jsem nebyla na obtíž.

S pozdravem Leona Maříková