Vodácký kurz

autor: | 23. března 2015 | Akce školy, Aktuality

SPORTOVNÍ VODÁCKO – TURISTICKÝ KURZ

V letošním roce naše škola pořádá sportovní kurz zaměřený na vodní turistiku, během kterého žáci získají dovednosti potřebné ke splutí nenáročných úseků řeky, prohloubí si zásady pohybu v přírodě a dovednosti při kempování. Seznámí se s historií regionu, navštíví některé kulturní a přírodní památky (např. hrad v Rožmberku a Českém Krumlově, klášter ve Vyšším Brodu či Zlaté Koruně aj).

PŘEDBĚŽNÝ termín: pravděpodobně 31. 5. – 5. 6. 2015 (dle počasí a aktuálního stavu vody)

místo kurzu:           povodí řeky Vltava v prostoru Vyšší Brod – České Budějovice

Předběžná cena kurzu: 2.500,- Kč ( platba do konce měsíce dubna)

Zahrnuje 1. povinné připojištění Vašeho dítěte

1. cenu za přepravu vlakem tam a zpět
  2. pronájem veškerého vybavení (lodě, pádla, vesty, barely do lodí….)
  3. zajištění veškerého servisu (převoz věcí do dalšího kempu, drobné opravy, apod.)
  4. poplatky v campu za ubytování

V ceně kurzu není zahrnuté stravování  – to provádí každý sám z vlastních zásob (popř. si mohou ohřívat připravená či vařit jednoduchá jídla společně ve skupinkách). V každém kempu je možnost zakoupení potravin a nápojů včetně čerstvého pečiva a je zde i možnost zakoupení jídla hotového.

Ubytování:

V kempech, ve vlastních stanech (lze se domluvit ve dvojicích, příp. trojicích). Každý účastník kurzu musí spát ve stanu, který je uzavíratelný – nelze spát pod širákem, pod tropikem nebo celtou, skoro každý den spíme jinde, proto je vhodný stan, který se rychle postaví a sbalí.

Úspěšné absolvování kurzu vyžaduje určitou samostatnost, proto je určen pro žáky 6. – 9. tříd

Kurzu se mohou zúčastnit pouze děti, které umí plavat!

V případě zájmu se obraťte Vy či Vaše dítě na p. uč. Kadlece, bude Vám poskytnuta přihláška s dalšími upřesňujícími informacemi o kurzu.

IMG_6571 IMG_6615 IMG_6637 IMG_6639 IMG_6517