Výlet na Slovensko

autor: | 12. prosince 2019 | Akce školy, Aktuality

Výlet na Slovensko

Ve středu 11.12. se obě první třídy naší školy vydaly na setkání s prvňáky ze ZŠ Zlaté Moravce na Slovensku. Jde o naší partnerskou školu v rámci projektu Ekoškola. Děti si vyměnily vzájemné pozdravy, naše se divily, že jim rozumí. Došlo i na spoustu dotazů a porovnávání školních podmínek obou škol. Postupně se takto vystřídají všechny třídy naší školy a jejich protějšky na Slovensku. Následná komunikace pak už bude probíhat mailem mezi třídními učitelkami a dětmi zároveň. Jde o mimořádnou možnost poznat, srovnat a zjistit podmínky běžného školního života na škole v zahraničí. Jak se děti k sobě dostaly? Bez velkého cestování v teple kanceláře skypovaly. Možná ale, že v budoucnu dojde na setkání opravdové, což by byl velký zážitek.