Výlet za poznáním

autor: | 27. května 2016 | Akce školy, Aktuality

Výlet za poznáním

26.5. jsme se (druháci, třeťáci i někteří žáci z 1. A,B a IV. třídy) vydali za poznáním do Liberce. Navštívili jsme dvě centra iQPark a iQLandii.  V prvním centru jsme si ověřovali a prohlubovali své schopnosti, dovednosti a poznávali mnoho nového v oddělení Expozice. Na chvíli jsme se stali hasiči, rockery, prodavači, lékaři, učiteli nebo stavbaři. Ve vodním světě jsme rozvíjeli svou zručnost, hravost, myšlení i trpělivost. Líbila se nám kaskáda s mlýnky, spirála, vodní mlýn i různé klamy a hlavolamy. Prošli jsme vesmírným tunelem přes zrcadlové bludiště. A už na nás čekalo televizní studio, kde jsme měli možnost vyzkoušet si práci moderátorů a vidět se na obrazovce. Přišli jsme si na své i v hudebním studiu. Zahráli si na různé hudební nástroje a zazpívali si na pódiu. Vše se nám moc líbilo. S iQParkem jsme se rozloučili a hurá do druhého centra – do Planetária. Tady to bylo také moc fajn. Sledovali jsme nad sebou noční oblohu, dozvěděli jsme se mnohé o vesmíru, planetách i kosmonautice. Na závěr jsme zhlédli film o astronautech a jejich přípravě do vesmíru. Čas nám rychle uplynul a my jsme se museli chystat, i když neradi, k odjezdu.

Děkujeme panu Davidu Lupoměskému, který nás překrásným autobusem bezpečně dopravil tam i zpět.                                                                                                        L. Kadlečková

DSCN6788 DSCN6793 DSCN6795 DSCN6801 DSCN6808 DSCN6813 DSCN6814 DSCN6818 DSCN6828 DSCN6838 DSCN6851 DSCN6860