Výletníci

autor: | 29. května 2015 | Akce školy, Aktuality

Prvňáci a druháci na výletě

27.5.2015 se 1. a 2. třída vydala na školní výlet do ZOO Děčín. Zde jsme se zúčastnili dvou programů. Na prvňáčky čekal pohádkový příběh, při kterém se děti seznámily se zástupci domácích, ale i dalších zvířat v zoo. Děti měly za úkol svou aktivitou vysvobodit princeznu a prince ze zakletí zlého čaroděje. Vydaly se na medvědí stezku, kde plnily několik úkolů. Přišly do kontaktu s vybranými druhy živých  zvířat a navázaly tak na učivo předmětu Člověk a svět. Druhý program byl určen pro druháky Na lovu s rysy a vlky. Byl zaměřen na  porovnání sil dvou skupin  – vlků a rysů. Děti se při soutěžení dozvěděly zajímavosti ze života těchto dvou šelem, ale i dalších zvířat. Po programu a dobrém papání následoval nákup suvenýrů a pohybová aktivita na dětském hřišti. Děkujeme paní Honcové a Dvořákové za milý doprovod a pomoc,  panu řidiči Stehnovi za ochotu a bezpečnou jízdu.

Prvňáci, druháci

1. uč. Kadlečková a Jelenová