Život plný změn

autor: | 4. listopadu 2015 | Akce školy, Aktuality

Dospívám aneb život plný změn

V úterý, před podzimními prázdninami, proběhly na naší škole zajímavé přednášky. Vedla je Mgr. Alena Blažková, lektorka společnosti MP Education, která se zaměřuje na programy o dospívání, ochraně reprodukčního zdraví a pomoc při pochopení vývojových změn souvisejících s obdobím puberty.

Děvčata 6., 7. a 8. tříd se zúčastnila projektu „Dospívám aneb život plný změn“. Chlapci besedovali na téma „Na prahu mužnosti“. Oba projekty byly tematicky zaměřeny na dospívání, intimní hygienu, dozrávání po stránce fyzické, psychické i sociální, na vhodnou životosprávu a vzájemné vztahy v pubertě.

Z reakcí žáků vyplynulo, že pořady byly velmi zajímavé a upřímné. Lektorka jim byla sympatická, navodila uvolněnou atmosféru a odbourala zábrany dětí mluvit o citlivých věcech, takže se žáci mohli zeptat na to, co je zajímalo.

Mgr. Miroslava Sochová

A jak to viděl Karel Dalecký?

V úterý 27.10. jsme měli ve škole akci na téma hygiena. Byla to spíš sexuální přednáška. Dozvěděli jsme se jak se holit, jak se vonět a další podobné věci. Paní lektorka byla příjemná, beseda se mi líbila a myslím si, že i ostatním.

DSCN5869 DSCN5870 DSCN5874 DSCN5875 DSCN5876 IMG_3197 IMG_3198 IMG_3199 IMG_3200